איתור ותיקון נזילה בבריכה ציבורית

קיבלנו עבודה לאתר ולתקן נזילה בבריכה ציבורית, בריכה ישנה. על פי השיחה עם צוות הבריכה עידכנו אותנו שהיא מאבדת בין 7-9 קוב מים ליום. הבריכה מחוממת עם תנור גז ואיבוד המים מקשה על חימום הבריכה וגם מדובר בהפסד כספי.

התחלנו את הבדיקה על מערכת פיזור המים (אינלטים), בדיקה בעזרת לחץ ונמצא שבקו האינלטים קיימת נזילה. בהתייעצות עם מפעיל הבריכה החלטנו למקד את הבדיקה ולנסות לאתר את המיקום המדויק ככל שניתן של הדליפה.
ביצענו בדיקה בעזרת מצלמת דחיפה ,צילום בתוך הצנרת ומצאנו שמחדר המכונות יוצא צינור בקוטר 110 מ"מ  מחדר מכונות עד הבריכה, ובסמוך לבריכה קיים פיצול הצטלבות T שמחלק את המים לשני צידי הבריכה.
בנוסף ביצענו בדיקה בעזרת וואקום וצילום והגענו למסקנה שהנזילה נמצאת באמצע מקטע  ימני, מכיוון שלא ניתן היה להחדיר את המצלמה עד המקום הפגוע עקב כמות גבוהה של זוויות ואורך הצנרת שניתן לעבור עם המצלמה.
כיוון זרימת המים בזוית האחרונה שהמצלמה הצליחה לעבור, המים זורמים לכיוון הזוית אך לא מתמלאים, מה שמעיד על נזילה בהמשך.
Exif_JPEG_422

צילום צנרת אינלטים היקפית עם הצילום גילינו את תוואי הצינור

על מנת לגלות את המיקום המדויק של הנזילה השתמשנו בבלון בדיקה, החדרנו בלון סגרנו מקטע צינור וביצענו בדיקת לחץ עד שמצאנו את המיקום המדויק. הנזילה נמצאה מחיבור T 110 שמספק מים לאינלט בודד,  סגרנו את הT בעזרת בלון ארוך בדקנו את האינלט וגילנו שהנזילה בצינור שמספק מים לאינלט

ביצענו שרוול לצינור 110 וסגרנו את האינלט כדי  לנטרל את הנזילה גם מהצינור וגם  מצד הבריכה

הצינור אחרי השרוול
לאחר 24 שעות דווח שהנזילה פסקה, התיקון בוצע בלי לרוקן את הבריכה  ובלי לסגור את הבריכה, מכיוון  שאנו יודעים מה המשמעות של ריקון בריכה  פיתחנו פתרונות לבדיקות נזילה בבריכות שחייה ללא ריקון מים!

השאר תגובה