משאבת חום לחימום בריכת שחייה ביתית חיסכון אנרגטי וכספי אמינות לאורך שנים

משאבת חום

משאבת חום לחימום בריכת שחייה ביתית

משאבת חום לחימום בריכת שחייה ביתית בכל עונות השנה ובעונות מעבר בעיקר מאפשר לנו ליהנות ממים חמימים ונעימים. עלויות חימום בריכת שחייה בסולר, גז, חימום חשמלי וכדומה הן גבוהות יותר ממשאבת חום לעיתים פי ארבע יותר. בגלל עלויות גבוהות בשיטות חימום אלו, בעלי בריכות שחייה רבים מוותרים על "התענוג" שבחימום הבריכה. דרך נוספת ויעילה יותר לחימום בריכת שחייה היא כאמור בשימוש במשאבת חום. משאבות חום מותקנות ועובדות כבר שנים רבות בבריכות שחיה פרטיות וציבוריות. יעילות משאבות חום הוכחו כיעילות הן מבחינת יעילות אנרגטית והן מבחינת אמינות ותחזוקה זניחה ביותר.

כיצד פועלת משאבת חום?

משאבת חום שואבת את האוויר החם מהסביבה החיצונית ובאמצעות מדחס שמחמם עוד יותר את האוויר מועבר החום אל המים. האוויר הקר שנוצר בתהליך נפלט החוצה. בתוך משאבת חום ישנו מדחס קירור ומחליף חום עשוי טיטניום שעמיד מפני כימיקלים בעל תכונות שנשמרות לאורך שנים רבות.

משאבת חום דואגת לחמם את מי הבריכה לטמפרטורה של כ-30 מעלות. (ניתן אף להגיע לכ-40 מעלות, אך לרוב מחממים את הבריכה ל30 מעלות). לאחר שטמפרטורת מי הבריכה מגיעה לכ-30 מעלות, תכנס המשאבה לפעולה רק במידה וטמפרטורת המים תרד במעלה או שניים. כך יוצא שהמשאבה אינה צריכה להתאמץ מידי כדי לחמם את המים שוב לטמפרטורת היעד.

משאבת חום נראת בדיוק כמו יחידת מזגן ביתית וצריכה להיות מותקנת בשטח פתוח ולא בתוך מקום סגור כדי שהמשאבה תוכל לנצל את האוויר בסביבה החיצונית לתפקוד יעיל.

משאבות חום פועלות בטמפרטורה חיצונית של מינוס 4 מעלות.

משאבות חום, דורשות התקנה פשוטה קלה וידידותית. במהלך יום עבודה אחד ניתן להתקין משאבת חום לבריכת השחייה הביתית.

יעילות אנרגטית

נצילות מערכת משאבת חום מגיעה ל4-5 COP. המשמעות היא שעבור צריכת חשמל של 1Kw מרשת החשמל מייצרת משאבת החום באופן עצמאי 4kw או 5kw תלוי בסוג המשאבה.

חיסכון אנרגטי אם כך באמצעות משאבת החום הוא פי 4 עד 5 בהוצאות החימום לעומת שיטות אחרות.

מומלץ לחמם את מי הבריכה בשעות הלילה, כשמחיר החשמל זול יותר (במידה והבית עובד על תעריף תעו"ז) ובמהלך היום המשאבה כאמור תכנס לפעולה רק לאחר שטמפרטורת המים תרד במעלה או שניים.

מוצר משלים למשאבת חום הנו כיסוי סולארי צף. תפקיד כיסוי צף לבריכת שחייה הוא למנוע את בריחת החום במהלך הלילה או בשעות בהם הבריכה לא בשימוש, למנוע אידוי של מים בתקופת הקיץ. כך גם ייחסך כסף בעלויות מילוי מים והוספת כימיקלים.

 

2 תגובות בנושא “משאבת חום לחימום בריכת שחייה ביתית חיסכון אנרגטי וכספי אמינות לאורך שנים

השאר תגובה