הפעלת בריכת שחייה בכפר טרומן

הבית בכפר טרומן

01.08.2017

הפעלה של בריכת שחייה דורשת ידע והבנה תהליכית. בין אם אנו בונים בריכה מהתחלה ובין אם אנו משדרגים בריכה, חשוב מאוד לתכנן ולהתאים את הבריכה לדרישות הלקוח ולתנאי השטח. בריכות שחייה, שתהליך בנייתם החל אך לא הסתיים מסיבות כאלו ואחרות דורשות תשומת לב גדולה יותר, בעיקר אם הבריכה החלה להבנות על ידי קבלן שהפסיק את הבנייה באמצע תהליך ההקמה והחליף אותו קבלן אחר, שצריך להבין כיצד נבנתה הבריכה ואלו צנרות ותשתיות שונות הוכנסו או שלא הוכנסו אל הבריכה. 

מקרה דומה של בריכת שחייה שנבנתה והופסקה באמצע התהליך היה לנו בכפר טרומן ליד היישוב שוהם. נבנתה בריכת שחייה גדולה המשקיפה על נופי דרום השומרון, נחל נטוף ותל חדיד. בניית בריכת השחייה לא הסתיימה והבריכה עמדה במשך שנים ללא שמוש. למעשה הבריכה נבנתה ברמה של שלד וחיפויים. לאחרונה נקנה הבית ודיירים חדשים נכנסו אליו. הדיירים החדשים ביקשו להתחיל וליהנות מרחצה בבריכת השחייה בחצר ביתם וביקשו מאתנו להגיע ולהכין את הבריכה לשימוש. לאחר בחינה שלנו, הבנו שכדי להפעיל את בריכת השחייה, יש צורך בהכנת מכלול שלם של תשתיות הכוללות, הטמעת צנרת בתוך קירות הבריכה, התקנת אינלטים בקירות, סקימרים וכל שאר מערכות הנחוצות להפעלה. הצנרות החדשות שהותקנו חוברו לחדר מכונות חדש שנבנה. בתוך חדר המכונות הרכבנו משאבת סחרור, מסנן חול משאבות מינון, מכשיר מלח וכל הדרוש להפעלה תקינה ובטוחה של בריכת השחייה. התקנו מערכות בקרה ושליטה מותאמות לבריכת השחייה. את קו החשמל למערכת, לקחנו מהלוח הראשי של הבית במרחק של 60 מטרים.

חדר המכונות נבנה בתוך מבנה עץ דקורטיבי עם רצפת פלסטיק עמידה למים. המבנה ממוקם בסמוך לבריכה. הנגישות לחדר המכונות היא קלה ונוחה מאוד לתפעול שוטף ונוח של הבריכה. בתוך הבריכה התקנו תאורה נעימה לעין המקנה אווירה פסטורלית בישיבה  בשעות הערב. בתוך פרק זמן קצר יחסית בנינו תשתיות חדשות יחד עם חדר מכונות והפעלנו את בריכת השחייה בזמן כדי לאפשר לבני המשפחה ליהנות מהבריכה בתקופת הקיץ.

המלצה חשובה –  בזמן תכנון בריכת שחייה כדאי ומומלץ לבקש תכנון של הבריכה ולתעד את כל הנעשה בזמן תהליך הקמת הבריכה, למקרה שקבלן הבנייה יתחלף באמצע הבנייה. כך תשמרו תיעוד של תהליך הבנייה ותחסכו כסף וזמן בהמשך הבנייה.

נשמח להגיע לפגישת ייעוץ ללא התחייבות לשדרוג, הקמה ותפעול בריכת השחייה

 

השאר תגובה