מכשיר מלח SALTPOOL מתקדם לבריכת שחייה ביתית

מכשיר מלח מתקדם דגם SALTPOOL לבריכת שחייה ביתית
כדאיות התקנת מכשיר מלח בבריכת שחייה ביתית כתחליף לכלור נוזלי
במשך שנים רבות, השימוש הנפוץ ביותר בתחזוקת בריכת השחייה היה שימוש בכלור. לאחרונה רבים ממחזיקי בריכות השחייה התוודעו ומתוודעים למכשירי מלח ומחליטים להחליף את השימוש בכלור רגיל למכשירי מלח. בנוסף לכך שמכשירי מלח נחשבים לבריאים יותר לעור הגוף ולצריבות בעיניים, ישנם יתרונות נוספים  למכשירי מלח על פני שימוש בכלור, שכוללים שימוש מופחת בכימיקלים, עלויות נמוכות והתעסקות מועטה באחזקה.

כיצד פועל  מכשיר מלח

לפני שנסביר את יתרונותיו של מכשיר מלח נסביר את ההבדלים בין שימוש בכלור לבין שימוש במכשיר מלח.

ראשית חשוב להבין ולדעת שבמכשיר מלח יש כלור. ההבדל המשמעותי הוא שבבריכה רגילה שבה משתמשים בכלור, הכנסת הכלור לבריכה נעשית באופן ידני ומתמשך. מכשיר מלח להבדיל, מייצר בתהליך העבודה את הכלור. מערכת טיהור מבוססת על מלח מייצרת את החיטוי הדרוש לבריכה ושומרת על בריאות ובטיחות המים ומונעת התפתחות אצות. החיטוי מיוצר באופן אוטומטי בתוך המים וללא צורך בהתערבות, באחסון או הוספת כימיקלים למי הבריכה. מכשיר מלח מגיע בגדלים שונים ומותאם לבריכה על פי גודלה. המכשיר מייתר לחלוטין את הצורך ברכישת כימיקלים כמו כלור לבריכה.

ראשית, המים בבריכה משתנים למי מלח. נוצרת תמיסת מלח מתונה. למעשה, ריכוז המלח בבריכה שווה ערך לעשירית ואף לאחד חלקי 12 ממליחות האוקיינוס (שהיא נמוכה ממליחות הים התיכון). כך שהיא מאוד מתונה. המלח שבו נעשה שימוש הוא סודיום כלוריד. זהו אותו המלח שנמצא בשימוש ביתי.

תפקידו של מכשיר המלח

מחולל הכלור, מכשיר המלח, משולב במערכת הפילטרים של הבריכה. זהו מכשיר שהמים עוברים דרכו בזמן הסחרור במהלך היום. המכשיר עצמו מייצר את הכלור. מלח בריכה מתערבב במי הבריכה והופך את המלח (סודיום כלוריד) בתהליך של אלקטרוליזה לכלור מחטא עם יכולות לחמצן (להרוג) את הבקטריה, וירוס, אצות ועוד רדיקלים שעלולים להתפתח ללא תהליך חיטוי. מכשיר המלח למעשה משתמש במלח כדי לייצר גז כלור שמתערבב במים. וזה מה שמשאיר את המים נקיים. התהליך הוא הפיך ואינו מכלה את המלח ולכן התהליך ממשיך שוב ושוב.

חשוב מאוד לנקות את התאים במכשיר המלח, אחרת המכשיר ייצר מעט מלח. היופי במכשיר המלח הוא שהכלור נשבר ונהפך למלח. התהליך פשוט חוזר על עצמו.

יתרונות מכשיר מלח בבריכה

מכשירי המלח נמצאים במגמת עלייה בקרב בעלי בריכות כתחליף למכשירי כלור רגילים. מלבד העובדה שמכשירי מלח הם אופציה בריאה על ידי ייצור כלור נקי ללא תוספות. ישנם יתרונות נוספים. הם אינם מצריכים שתקנו, תאחסנו ותתעסקו בכימיקלים. בריכות עם מכשירי מלח דורשים התעסקות תחזוקתית מועטה. נכון שמכשיר המלח יקר יותר אך הוא מחזיר את ההשקעה וחוסך לכם את השימוש בכימיקלים. התקנת מכשיר מלח בבריכת השחייה היא שיקול בריא יותר וכדאי לשקול בחיוב את התקנתו.

נוחות

אחד מיתרונותיו המרכזיים של מכשיר המלח לבריכה הוא נוחות. מלח עדין יותר לגוף האדם מאשר כלור. הכלור גורם לצריבה בעיניים, גירודים בעור ודהיית צבע השיער. עם מכשיר מלח לא תסבלו מסימפטומים אלו.

תחזוקה

תחזוקה פחותה אף היא אחד מיתרונותיו הבולטים של מכשיר המלח בבריכת השחייה. מכשיר המלח מנקה את עצמו ודורש פחות התעסקות משימוש בכלור. מכשיר המלח לבריכה מייצר את הכלור בעצמו ולכן אין צורך להחזיק כימיקלים באופן קבוע ולבדוק את איכות המים כל הזמן. ישנה התפתחות מואטת יותר של התפתחות אצטות בבריכה עם מכשיר מלח לעומת בריכה שמתוחזקת באמצעות הכנסת כלור נוזלי או מוצק. חומר מייצב הנו כימיקל שתפקידו לרכך את קשיחות הכלור. אין צורך להשתמש במייצב מכיוון שבמכשירי מלח אין את הכימיקל כלור.

בריאות

מלח בריכה עדין יותר לעור הגוף מאשר כלור. הוספת כלור שהוא כימיקל וחומרים מייצבים לכלור גורמים לתחושות לא נעימות על עור הגוף ולצריבות בעיניים. שימוש במכשיר מלח מעדן ומפחית מאוד את התחושות הלא נעימות על עור הגוף.

היכנסו לאתר שלנו לקבלת מחירים ומידע https://goo.gl/d8HMAi

בברכה,

נעם נטף

השאר תגובה